Pronájem chaty u Lužnice - ChataČejnov.cz | ubytování pro: rybáře, rekreanty, milovníky přírody, party, rodiny (Jižní Čechy - Soběslav - Dráchov)
kontakt - Chata Čejnov Lužnice
mobil: 775 070 739
e-mail: info@chatacejnov.cz

chata Lužnice
UBYTOVÁNÍ u Lužnice > Chata Čejnov / Lužnice - Jižní Čechy - Soběslavsko - Dráchov

úvod > Pronájem chaty u Lužnice / Chata Čejnov

Poloha a místo

Chata Čejnov se nachází přímo na břehu řeky Lužnice v katastru obce Dráchov, v  blízkosti města Soběslav v jižních Čechách.

Je situována na polosamotě, na konci poloostrova, který tvoří řeka Lužnice a její slepé rameno s malebnou leknínovou zátokou. Sousedí s pozemkem jediné chaty pouze z jedné strany, oddělené stromy a keři. Naleznete zde tedy dostatečné soukromí a klid.

Chata je svým pojetím v jednoduchém a přírodním stylu určena pro nenáročné hosty toužící po relaxaci stranou od vymožeností civilizace.

Chata a rozložení místností

Chata je dřevěná, koncipovaná jako patrová s malou verandou a z boku na ni navazuje vchod do uzamykatelné kolny na nářadí, kola apod. V přízemí se nachází hlavní místnost s posezením, krbem a kuchyňským koutem se sporákem a ledničkou .

Dále malá ložnice, další  se pak nachází v patře. Celkově je v chatě nabízena možnost ubytování pro maximálně pět osob.

Vybavení a energie

Vybavení je skromné, ale postačující a účelné.

Na chatě je zaveden elektrický proud, k dispozici je lednička (cca 100 litrů), 2 plotýnkový vařič, mikrovlná trouba a standardní osvětlení. Na přitápění je k dispozici malý teplovzdušný ventilátor

Není zde zdroj pitné vody. Na mytí, sprchování je možnost využití zachytávané dešťové vody. Ke sprchování je pak k dispozici jednoduchá zahradní sprcha.

WC je řešené žumpou a zalévacím keramickým záchodem a umístěné v  samostatné dřevěné budce několik metrů od rohu chaty. 

K dalšímu vybavení chaty kromě jiného patří  laminátová veslice, zahradní posezení, pánské kolo, gril, několik solárních lamp a svítidel, rádio a další.

Okolí a příroda

Asi 100 metrů dále po proudu narazíte na především vodákům notoricky známý i obávaný jez Čejnov. Jez zadržuje velké množství vody a umožňuje tedy krásné koupání i možnost projížďky na veslici až několik kilometrů proti proudu. Přímo u chaty je kousek od břehu obvykle hloubka kolem dvou metrů.

Směrem proti proudu řeky až k Veselí nad Lužnicí se táhne rozlehlá oblast přírodní rezervace Dráchovské tůně s několika slepými rameny, mokřady a nivními porosty, kde našla útočiště spousta ohrožených živočichů a rostlin.

Dalším místem v této oblasti je v současné době zejména díky vodnímu lyžování velmi populární kemp Karvánky (možno doplout na lodi - vzdálenost cca 1,3 říčních km od chaty) a přilehlý kemp Dráchov nabízející občerstvení i sportovní a kulturní vyžití a další aktivity.

Opačným směrem, tedy po proudu řeky Lužnice, se dostaneme po dalším zhruba 1,5 kilometru do dalšího kempu TJ Soběslav  a dále pak historického města Soběslav.

Rybaření

Toto ideální místo pro rybáře  poskytuje možnost rybaření přímo z pozemku chaty. Informace o rybářském revíru (Lužnice 6) a počty úlovků naleznete zde.

 

Pronájem chaty u Lužnice | ubytování | chata pro rybáře | Jižní Čechy | Soběslavsko |   www.ChataCejnov.cz | tvorba www stránek: www.kali.cz